Hjem  | Sidste Nyt | Hundene | Hvalpe | Galleri | Udstilling | Om os | Links |  

 

White Samara's Dancing D'Vega

Udstillingsresultater

 

 

Dato: Sted: Type: Dommer: Resultat:
01-10-17 Rostock, DE Int. - VDH Jochen Eberhardt, DE

Very Good i åben klassen,

21-08-16 Leipzig, DE Int. - VDH Korozs Andras, H

Excellent, 2. vinder åbenklasse, Res.-Anw. Dt. Ch VDH (tæller som et cert)

20-08-16 Leipzig, DE Int. - VDH Karel Horák,

Excellent, 3. vinder åbenklasse

18-06-16 Skive, DK Spec. klub Thomas Rolin

Excellent, 2. vinder mellemklasse

15-05-16 Bredsten, DK Spec. klub Andrea Eicher, Switzerland

Excellent, 2. vinder mellemklasse m. CK

01-05-16 Roskilde, DK Int. - DKK Marleen Collins, Irland

Excellent, 1. vinder mellemklasse

30-04-16 Roskilde, DK Int. - DKK Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI

Excellent, 2. vinder mellemklasse

24-04-16 Sinn, Tyskland Spec. klub Gabriela Richard, DE

Excellent, 1. vinder mellemklasse, Anw. Dt. Ch VDH, Res. CAC

23-04-16 Sinn, Tyskland Spec. klub Erna Upmeijer, NL

Excellent, 2. vinder mellemklasse, Res. Anw. Dt. Ch VDH

08-01-16 Göteborg, Sverige Int. - SKK Carmen Navarro, E

Excellent, 1. vinder mellemklasse m. CK

07-01-16 Göteborg, Sverige Int. - SKK Leif Lehmann Jørgensen, DK

Excellent, 1. vinder mellemklasse m. CK, 3 bedste tæve

28-11-15 Brædstrup Spec. klub Giovanni Pentenero, IT

Excellent, 1. vinder juniorklasse m. CK, juniorcert

 BIR & BIS2 Junior 

08-11-15 Poznan, Polen Int. - PKK Maciej Kozber, PL

Excellent, 2. vinder juniorklasse

07-11-15 Poznan, Polen Int. - PKK Joanna Szczepańska-Korpetta, PL

Excellent, 2. vinder mellemklasse

01-11-15 Herning Int. - DKK Pedro Sanches Delerue, Portugal

Very Good juniorklasse

04-10-15 Bredsten Spec. klub Elisabeth Gonzalez, Gibraltar

Excellent, 3. vinder juniorklasse

29-08-15 Luxembourg Int. - LU Paul Stanton, SU

Excellent, 3. vinder junior

26-07-15 Rotterdam Int. - HKK Ruth Wagner, LU

Excellent med res. JCAC 2. vinder junior

25-07-15 Rotterdam Int. - HKK Paul Lawless, IE

Excellent med JCAC, 1. vinder junior

20-06-15 Vejen Int. - DKK Carol Mulcahy,

Excellent med CK, 1. vinder junior

21-06-15 Vejen Int. - DKK Annette Bystrup, DK

Excellent, 3. vinder junior

06-06-15 Skive Spec. klub Annikka Ulltveit-Moe, SE

Excellent, 3. vinder junior

31-05-15 Neumünster Int. - VDH Guido Schäfer, DE

Excellent, 2. vinder junior

26-04-15 Roskilde Int. - DKK Henrik Søeborg

SL, BIR hvalpe

25-04-15 Roskilde Int. - DKK Gert Christensen

SL, BIR hvalpe

28-03-15 Nim Spec. klub Per Svarstad, SE

SL, 2. vinder hvalpeklassen

08-03-15 Brædstrup DKK- kreds 5 skue Charlotte Nørskov Jensen

SL, BIR Hvalp

07-02-15 Fredericia Int. - DKK Irina Poletaeva, FI

SL 2. vinder hvalpe

24-01-15 Nykøbing Mors DKK- kreds 9 skue Vibeke Rørdam 

SL, BIR baby

  BIS4 BABY 

17-01-15 Nørager DKK- kreds 7 skue Carsten Birk

SL, BIR baby

  BIS BABY 

07-12-14 Næstved DKK- kreds 10 skue Henrik Søeborg

SL, BIR baby, BIS3 Baby

06-12-14 Gørlev Spec. klub Carl Gunnar Stafberg, SE

SL, 2. vinder

29-11-14 Spøttrup DKK- kreds 9 skue Annette Bystrup

SL, BIR baby, BIS4 Baby

16-11-14 Vamdrup DKK- kreds 4 skue Lilian Christensen

SL, BIR baby

         

 

>>>><<<<

 

 

 

Kennel White Samara v. Pia Hiort - Guldagervej 20, Simested - 9620 Ålestrup

Tlf.: 86 62 02 02 - Mobil: 24 34 00 73 - Mail: mphiort@mail.dk